tekst

O nas

Przedszkole Nr 6 jest położone przy ul. Kazimierza Wielkiego 7, w centrum miasta z dala od głównych ulic. Obiekt przedszkola jest trzykondygnacyjny. Znajduje się na ogrodzonej działce, częściowo zadrzewionej i zakrzewionej.

Przedszkole zapewnia bardzo dobre warunki pracy , nauki i zabawy . Posiada siedem przestronnych , jasnych i estetycznych sal zajęć. Wyposażone jest w ciekawe materiały i pomoce dydaktyczne , zabawki , sprzęt audiowizualny , posiada dostęp do sieci internetowej oraz bogaty księgozbiór. Sale zajęć wyposażone w nowe meble i sprzęt spełniający wymogi i posiadający wymagane certyfikaty .

Atutem naszego przedszkola jest piękny, ogrodzony ogród przedszkolny, z dala od spalin i hałasów, w którym są 2 piaskownice oraz urządzenia do zabaw dla dzieci (drewniane i metalowe). Daje on dzieciom poczucie swobody i bezpieczeństwa.

W przedszkolu dzieci przebywają w godzinach od 6.00 do 16.30 w sześciu grupach wiekowych (od 3 do 5 latków):

• Leśne Duszki - 3 latki - nauczycielki; mgr Elżbieta Sopart , mgr Małgorzata Wachowiak, pomoc nauczyciela ; Dorota Wnęk, pracownik obsługi ; Elżbieta Bojda
  • Żabki - 3 latki - nauczycielki ; mgr Edyta Biernat , mgr Magdalena Panasik ,pomoc nauczyciela ; Małgorzata Nobis, pracownik obsługi; Ewelina Antomańczyk
  • Krasnale - 4 latki - nauczycielki; mgr Agnieszka Świątek, mgr Małgorzata Krzesińska , pracownik obsługi; Romualda Piekarz
  • Puchatki - 4 latki - nauczycielki; Ewa Walczak , mgr Jadwiga Grodzka , pracownik obsługi ; Urszula Kaspryszyn - Lasecka ,
  • Nutki - 5 latki - nauczycielki ; mgr Barbara Piasecka, mgr Małgorzata Gugulska , pracownik obsługi ; Danuta Gęglawa
  • Biedronki - 5 latki - nauczycielki ; Maria Płóciennik , mgr Karolina Jóźwiak - Szumska , pracownik obsługi ; Bogumiła Bednarska ,
  • Pracownicy administracji ; Zofia Kaszuba , Kamila Larysz,
  • Pracownicy kuchni ; Bogumiła Falkowska , Elwira Machowska , Małgorzata Kwiecień
  • Woźny / konserwator - Zdzisław Nowak
  • Całością kieruje - dyrektor mgr Jadwiga Grodzka .

W naszym przedszkolu od lat wykorzystujemy w edukacji dzieci zajęcia plastyczne , muzyczne i teatralne oraz różnorodne i innowacyjne metody i formy pracy. Przedszkolną tradycją są "Dni Teatru", Koncerty jesienne dla rodziców oraz " Konkurs Recytatorski", w których biorą udział dzieci z całego przedszkola. Naszymi widzami są również dzieci z zaprzyjaźnionych placówek , rodzice i inni zaproszeni goście.

Imprezy i uroczystości przedszkolne:

• Dbamy o naszą planetę - Sprzątanie Świata
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • Konkurs recytatorski
  • Święto Pluszowego Misia
  • "Spotkanie z Mikołajem";
  • "Uroczysty Obiad Wigilijny";
  • "Niech żyje Babcia i Dziadek";
  • Bal karnawałowy dla dzieci;
  • Święto czekolady
  • "Piknik z Mama i Tatą" - festyn rodzinny;
  • "Żegnaj Przedszkole Kochane";
  • Wyjazdy do Teatru Lalek, Opery;
  • Wycieczki przyrodnicze i regionalne;
  • Zajęcia otwarte dla rodziców;
  • "Dni Teatru";
  • "Sportowa Olimpiada Przedszkolaków";

© 2008 Przedzszkole nr 6 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt i wykonanie: Pro-web.pl | Hosting: Datanet.pl